Eltex of Sweden AB

Eltex of Sweden AB satsar på att förenkla och säkerställa egenkontrollarbetet vid livsmedelshantering. Vi tillverkar system för temperaturmätning och registrering av åtgärder enligt rutiner för egenkontroll vid hantering av livsmedel. Vi utvecklar programvara för mätvärdesinsamling och vi har ett helt sortiment av dataloggrar med tillbehör. Vi tillverkar också effektvakter och reglersystem för elpannor.

Eltex of Sweden AB
Box 24
SE – 283 21 Osby, Sweden
+46 479 53 63 00
info@eltex.se

Kontakta oss

Brian Hicks
VD
brian.hicks@eltex.se
+46 479 536322

K-G Lundholm
Försäljningschef, Textil Avd.
kg.lundholm@eltex.se
+46 479 536313

Anoop K. Sharma
Global Marknadsföring & Försäljning
anoop.sharma@eltex.se
+46 706 060516

Alf-Gunnar Sibbeson
Försäljningsingenjör, Textil &
Energi Avd.
alf-g.sibbeson@eltex.se
+46 479 536301

Peter Wiberg
Försäljning & Marknadsföring,
Textil Avd.
peter.wiberg@eltex.se
+46 479 536311

Bengt Johansson
Inköpschef
bengt.johansson@eltex.se
+46 479 536308

Stefan Johansson
Ekonomichef
stefan.johansson@eltex.se
+46 479 536320

Ingvar Karlsson
R&D koordinator, Kvalitetschef
ingvar.karlsson@eltex.se
+46 479 536310

Christer Clair
Service (Textil & Mätprodukter)
Försäljning (Energi- & Mätprodukter)
christer.clair@eltex.se
+46 479 536307

Kontaktinformation bank: SWEDBANK

Swift / IBIC SWEDSESS
IBAN SEK SE3980000816957133808001
IBAN EUR SE7380000816950376705521
IBAN USD SE2780000816950370201626
IVAT No SE556223669401
Org No 556223-6694

Eltex Group

För mer information om våra elektroniska trådväktare för textilmaskiner klicka här